PM: Spaade võidukäik innustab Eestis puhkama

31. juuli 2006, 07:59

Kuigi üha rohkematel eestlastel on raha sõita nädalaks soojale maale, puhkab Eurostati järgi veidi üle poole eestlastest siiski kodumaal.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Turismiarenduskeskuse andmetel ööbis selle aasta esimesel viiel kuul Eesti majutusettevõtetes mullusest koguni üle kolmandiku enam kohalikke elanikke, mis on enneolematult suur hüpe. Suur osa on selles just eestlaste kasvav huvi kosutada end sanatooriumides ja spaades, kirjutab Postimees.

Eestis puhkamise patrioot Ene Ergma, kes on aastaid kosutanud tervist nii Pärnu kui Värska sanatooriumis, näeb enda sõnul oma silmaga eestlastest puhkajate arvu suurenemist.

'Ütlen ausalt, et neli-viis aastat tagasi tundsin end Pärnu sanatooriumis kui välismaal, sest eesti keelt ei kuulnud pea üldse. Nüüd on asjad teisiti,' tõdes ta. Ergma peab Eestis puhkamise ja sanatooriumide suurema külastatavuse põhjuseks Eesti inimeste elujärje paranemist.

Kui Eestis puhkab veidi üle poole elanikest, siis ELis tervikuna on kodumaal puhkajate osa veelgi suurem. Nii eelistab neist 57 protsenti reisida puhkuse ajal kodumaal.

EAS turismiarenduskeskuse turismiuuringute koordinaator Piret Kallas nentis, et põhjus, miks eestlased teevad rohkem puhkusereise oma kodumaal, on kindlasti erinev sellest, miks teevad seda eurooplased.

'Eestis on üheks põhjuseks sissetulekute suurenemine,' märkis ta. Rikkamate eurooplaste kodumaa-eelistust võib tema sõnul mõjutada näiteks maailmas valitsev terrorioht.

Kallase sõnul tuleb siiski arvestada, et enamik siseturiste ööbib Eestis tasuta majutuskohas, näiteks telgis või sugulaste juures. Selle kohta täpne statistika Eestis aga puudub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing