PM: Ergma on tõusmas ainsaks kandidaadiks

01. august 2006, 07:42

Kui Keskerakond jätab Ene Ergma parlamendis alanud riigipea valimiste eelvoorus jätkuvalt esikohale, võib Eesti saada sügisel esimese naispresidendi.

'Kõik valikud, mida oleme kandidaatide sõelumisel teinud, on olnud õiged valikud,' ütles keskpartei esimees Edgar Savisaar eile pärast ligi pooleteisetunnist kohtumist Riigikogu aseesimehe, respublikaani Ene Ergmaga, kes on koos Europarlamendi saadiku, sotsiaaldemokraat Toomas Hendrik Ilvesega jäänud parlamendis presidenti valivate erakondade soosikuks, kirjutab Postimees.

Keskpartei personaalne soosik duellis on Ergma, kelle nad panid eelmisel nädalal kandidaatide valikul esikohale.

Keskerakond, sotsid, Isamaaliit, Res Publica ja Reformierakond on lubanud koos välja sõeluda kandidaadi, et toetada teda augusti lõpus parlamendis järgmise riigipeana.

Suvises kostüümis Ergma, kellele Savisaar eile Keskerakonna peakontoris ka ekskursiooni tegi, ütles, et kohtumine läks väga huvitavalt.

Ergmal on Keskerakonna ja Res Publica toetus, Ilvesel aga sotside, Reformierakonna ja tõenäoliselt Isamaaliidu oma.

Sotside liider Ivari Padar ei varjanud, et kui Ilves peaks välja langema, siis hääletavad ka sotsid Ergma poolt. 'Oleme seisukohal, et nagu Eestile on tähtis üks president korraga, on tähtis, et ta saaks valitud Riigikogus,' ütles Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing