PM: Tallinna-Riia kiirrong takerdub Eesti raudteel

01. august 2006, 08:00

Kiire raudteeühendus Läti ja Eesti pealinna vahel jääb ilmselt unistuseks Eesti raudtee nigela seisukorra tõttu.

Eelmisel nädalal Läti suursaadiku Rihards Mucinsiga kohtunud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar kinnitas huvi taastada Tallinna-Riia reisirongiühendus, kirjutab Postimees.

Selleks annab tema sõnul lootust Läti Raudtee reisijateveoga tegeleva tütarfirma idee avada lähiaastatel Riia-Valga kiirliin. Rongi lõpp-peatus on kavandatud Eesti pinnale Valga jaama, kust Riiast tulija saaks ümber istuda Tallinna kiirrongile.

Plaani nõrgim külg on Savisaare hinnangul Eesti Raudteele kuuluva teedevõrgu kehv seisukord, eelkõige Tartu ja Valga vahelisel lõigul, kus rongid ei saa sõita kiiremini kui 40 kilomeetrit tunnis.

Eesti Raudtee pressiesindaja Priit Koffi sõnul aga takistab Eesti riik madalate kasutustasude poliitikaga raudteeomanikul vajalikke investeeringuid teha.

Koffi sõnul on Eesti Raudtee esitanud majandusministeeriumile mitu taotlust, et kaasata Valga-Tartu-Tallinna rahvusvahelise rongiliikluse arendamiseks ka ELi raha, kuid ministeerium ei ole seda riikliku transpordi arengukavasse pannud.

Majandusministeeriumi teatel on Eesti-Läti raudteeühenduse teemat kavas arutada septembris Baltimaade transpordiministrite kohtumisel Vilniuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing