PM: Tallinna taksosõidu kilomeeter maksab aasta lõpuks 10 krooni

02. august 2006, 07:58

Suuremad pealinna taksofirmad tõstavad ilmselt veel tänavu kilomeetri hinda umbes kolmandiku võrra, kümne kroonini.

Kümnekroonine kilomeetrihind on taksofirmade kinnitusel vajalik selleks, et kliente suudetaks sõidutada uute autodega ja firmad juhte leiaksid. Peamine hinnatõusu põhjus on kütuse kallinemine, millele kilomeetrihind veel järgnenud ei ole, kirjutab Postimees.

Taksojuhid unistavad aga sellest, et kilomeeter maksaks sama palju kui liiter kütust ehk umbes 15 krooni. Sellist hinda ei pea praegu siiski keegi reaalseks, sest see vähendaks märkimisväärselt klientide arvu.

Tallinna taksojuhi Kalle Printsmani hinnangul kümnekroonine hind oluliselt reisijate arvu ei kahandaks. 'Need, kes sõidavad praegu, on kliendid ka siis,' ütles ta.

Millal täpselt hind tõuseb, ei taha taksofirmad veel avaldada, sest paljudel lasub kohustus sellest esmalt oma püsikliente kuni kuu aega ette teavitada.

ETX Takso juhataja Alo Sakseli hinnangul on aasta lõpuks kümnekroonine hind siiski reaalsus. 'Keeruline teema see muidugi on, aga ega sellest pääsu ole,' tõdes ta. 'Taksojuhte ei ole ja kui hinnad ei tõuse, siis tööjõuprobleemi ei lahenda.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing