Euroopa börsid: positiivsed uudised kaaluvad negatiivsed üles

02. august 2006, 13:24

Suur hulk positiivseid uudiseid on lükanud täna Euroopa börsid mõõdukale tõusule.

„Ettevõtete tulemused ja prognoosid on olnud üsna positiivsed ja see peaks aitama Euroopa turgudel tõusta kõrgemale,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Midas Capital Partners fondivalitseja Simon Edwards.

Senini on Stoxx 50 indeksisse (jälgib Euroopa suurfirmade aktsiaid) kuuluvast ettevõttest avaldanud oma kvartalitulemused kakskümmend kuus firmat ja nendest 20 on ületanud ootusi.

„Head tulemused pakuvad aktsiaturule vajalikku toetust,” lisas ca Privada D"Andorra SA fondivalitseja Alejandro Velasco.

Kui veel kaks nädalat tagasi ootas analüüsifirma FactSet Research Systems Stoxx 600 indeksisse kuuluvatele firmale käimasolevaks aastaks keskmiselt 11% kasumikasvu, siis nüüd juba 12 protsendist tõusu.

BNP Paribas aktsia on tõusnud täna 2,3%, tasemeni 76,75 eurot. Prantsusmaa suurima panga teise kvartali kasum tõusis tänu Itaalia Nazionale del Lavoro SpA ülevõtmisele ja suurenenud aktsiatuletisinstrumentide kauplemistulule 31% ja ulatus 1,9 miljardi euroni.

Üle ootuste hea kvartalikasumi (787 miljonit eurot) on kergitanud BMW aktsiat 2%, tasemeni 40,56 eurot.

Philipsi aktsia on üles roninud 4,1% (liigub 26,20 eurol), kuna Wall Street Journal kirjutas, et KKR ja Silver Lake pakuvad elektroonikatootjale kuuluva pooljuhtide üksuse eest enam kui 8 miljardit eurot. Tegemist on enam kui ülejäänud kosilased on üksuse eest nõustunud välja käima. Philips ei soostunud uudist kommenteerima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing