Hanza.net kiirendas makseid 1 minutini

02. august 2006, 10:13

Internetipangas toimunud uuenduste tulemusel kiirenesid maksed kuni 1 minutini, teatas Hansapank.

Uuenenud hanza.net võimaldab pangasiseseid makseid sooritada senise 20 minuti asemel 3-5 minutiga ning sama omaniku erinevate kontode vahel liigub raha nüüd kõigest ühe minutiga.

Olulise turvaelemendina on hanza.netti lisandunud ka info viimase internetipanga seansi kohta. Internetipanga avalehel näidatakse viimase külastuse kuupäeva, kellaaega ning arvuti asukohariiki. Juhul, kui see erineb reaalsest internetipanga külastusest, tuleks sellest koheselt teavitada Hansapanga kliendituge.

Samuti kontrollitakse nüüdsest makse saaja ja konto omaniku vastavust kõigi pangasiseste maksete puhul ning võimaliku vea korral antakse sellest kliendile teada enne makse sooritamist. Topeltmaksete välistamise eesmärgil võrreldakse hanza.netis iga makset teiste viimase 24 tunni jooksul toimunud maksetega ning identsete andmete tuvastamisel palutakse anda lisakinnitus makse sooritamiseks.

Maksekorraldusi saab internetipangas tehtud uuenduste tulemusena senise kolme kuu asemel kuni aastaks ette määrata. See on oluline harvaesinevate maksete sooritamisel ning võimaldab makseid paremini planeerida ka pikemate reiside ajaks.

PIN-kalkulaatori ja ID-kaardiga internetipanga kasutajatele kuvatakse nüüdsest makse sooritamisel samuti vaheleht, millel on võimalik kontrollida makse andmeid enne selle lõplikku sooritamist. See vähendab oluliselt võimalust, et teele läheb valede andmetega makse.

Kasuliku täiendusena saab klient, kel on Hansapangas mitu kontot, makse sooritamise vormil valida, milliselt kontolt ta soovib makset sooritada. Juhul, kui ühtel kontol pole piisavalt raha, on ilma suurema vaevata võimalik valida teine konto. Erinevate kontode juurde on nüüdsest võimalik tekitada ka erinevaid määratud makseid.

Hanza.netil on Eestis ligi 690 000 kasutajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing