Pärnu PM: Maasikakasvatajate read üha hõrenevad

03. august 2006, 08:18

Pärnumaa suurima maasikaistanduse omanik Jüri Vähter Suigust on otsustanud maasikmarjade kasvatamisega lõpparve teha.

Ei tasu ära, seepärast. Üheksa aasta eest kolm hektarit maasikataimi täis tippinud, uskus ta, et marjadel on hea minek ja probleemi korjajatega ei tule, kirjutab Pärnu Postimees.

Kui tööväest pole Vähteril tõesti ühelgi aastal puudust olnud, sest ta lõi selleks Suigu lastele õpilasmaleva raames töö- ja puhkelaagri, on viimasel neljal aastal marja minekuga turul lugu teisem.

Suurkokkuostja Saarioinen jättis siis Pärnumaa marjakasvatajad ukse taha ja üle tuli minna nii-öelda kilomüügile otse põllult. Aastatega kujunesid Vähteril välja oma kunded ja pole juhtunud, et päevasaak tal müümata jäänuks. Kui öelda ta oma sõnadega, siis aastate kokkuvõttes pole ta maasikaistandusega mööda pükse saanud, kuid tulu see ka ei toonud.

Pärast seda, kui Saarioinen neli aastat tagasi marju enam ei nõudnud, pole ka viimaste aastate ilmastik maasikale soodne olnud. Kui öelda Vähteri sõnadega, siis mida mullune niiskus võtta ei jaksanud, see kuivas tänavuses kuumas kokku.

Vähter tunnistas, et olenevalt aastaist on ta maasikaistandus andnud head saaki ja kahjumist polnud juttugi, kuid mõni aasta sekka on ka selliseid olnud, kus marjaistandus pigem kahju kui tulu tõi.

'Ütleme nii, et üheksa aasta keskmisena olen maasikakasvatusega nullis, ei tulu ega kahju,' märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing