Valitsus kinnitas Tallinna Sadama aktsiakapitali suurendamise

Liis Kängsepp 10. august 2006, 10:59

Valitsus volitas majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaart suurendama ASi Tallinna Sadam aktsiakapitali 21,7 mln krooni võrra.

Aktsiakapitali suurendamine toimub 2 175 000 uue 10-kroonise nimiväärtusega aktsia väljalaskmisega, teatas valitsuse pressibüroo.

Uute aktsiate omanikuks saab Eesti Vabariik, kes tasub aktsiate eest mitterahalise sissemaksega. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium annab AS-le Tallinna Sadam üle ministeeriumi valitsemisel olevad 11 kinnistut Maardus ning Viimsi ja Jõelähtme vallas.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister peab aktsiaseltsiga sõlmima nimetatud riigivara üleandmise lepingu. Omandatavate aktsiate valitsejaks määratakse majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Kinnistute üleandmine võimaldab arendada Muuga sadama raudtee- ja meretranspordi infrastruktuuri ning kaupade läbilaskevõimet. Näiteks on võimalik rajada sadamasiseseid raudtee haruteid ja uusi sadamakaisid. Samuti avaneb sadamale juurdepääs Peterburi maanteelt.

ASi Tallinna Sadam aktsiakapitali suurus on praegu 2,8 mld krooni. Eelmine aktsiakapitali suurendamine toimus vastavalt valitsuse korraldusele mitterahalise sissemaksega, kui aktsiaseltsile anti üle viis Saaremaa sadama kinnistut. Põhikirjas märgitud aktsiakapitali ülempiiriks on 10 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing