Sampo Panga kasum Eestis kasvas teises kvartalis kaks korda

Annika Matson 10. august 2006, 09:59

Eesti Sampo Panga teise kvartali kasum kasvas mullusega võrreldes kaks korda, teatas pank.

Kasum oli teises kvartalis 73 miljonit krooni. Hoiuste kasv oli 18%, 1,6 miljardi kroonini ja laenude kasv 19 protsenti, ligi 2,3 miljardi kroonini.

Esimese poolaasta kokkuvõttes kasvas kasum mullusega võrreldes 43 protsenti, 130 miljoni kroonini. Bilansimaht ulatus kuue kuu lõppedes 18,8 mld kroonini, kasvades aastaga 62%. Tegevustulu ulatus 342 miljoni kroonini, kasvades aastaga 30%. Klientide arv oli I poolaasta lõpus 136 000, kasvades aasta jooksul 13%. Internetipanga klientide arv oli 119 000, kasvades aastaga 18%.

Sampo Panga juhatuse esimehe Aivar Rehe sõnul on poolaasta tulemused olnud tugevad ning ületasid prognoose kõigis Sampo jaoks prioriteetsetes valdkondades. 'Klientide kiire arvu kasv 136 000 kliendini ning panga varade kasv on kindlustanud Sampo kolmanda positsiooni Eesti pangandusturul. Samas pole meie eesmärgiks olnud niivõrd bilansimahu kasvatamine kuivõrd efektiivne kasv tänu ärimahtude kiirele tõusule,' selgitas Rehe.

'Klientide deposiitide mahu kasv aastaga 69% ning laenuportfelli samaaegne kasv 63% näitavad, et grupi tulemuste kiire kasv toimub tasakaalustatult. Eraisikute laenuturul oleme pakkunud klientidele soodsaid kodulaenu lahendusi, mille tulemusena ulatub nimetatud laenuportfell 7 mld kroonini ning tähendab vastava kliendisegmendi portfelli 81% aastast kasvu. Kuue kuu tugevad majandustulemused meie jaoks olulistes valdkondades kinnitavad, et Sampo on jätkuvalt professionaalseks ning kiireks partneriks nii era- kui ka äriklientidele ning ootame ka teisel poolaastal analoogse arengusuuna jätkumist,' lisas Rehe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing