PM: Septembris peavad bussisõitjad aega ja kannatust varuma

10. august 2006, 08:01

Septembrikuus võib Tallinna Autobussikoondisel (TAK) bussijuhtide nappuse tõttu tekkida raskusi tagada ühissõidukite tavapärane liiklussagedus.

'Võrreldes eelmise aasta augustikuuga, on praegu 21 bussijuhti vähem. Kui arvestada septembrist käivituvaid sõidugraafikuid, siis jääb puudu umbes 60 bussijuhti,' märkis autobussikoondise arengudirektor Koit Kaevats Postimehele.

Väike leevendus tekib oktoobris, mil taastub trammiliiklus 2. ja 4. liinil ja 18 bussijuhti, kes praegu teenindavad tramme asendavat bussiliini nr 52, saavad asuda teistele liinidele.

Teatavasti pole bussijuhtide nappus üksnes TAKi probleem, häid juhte on parema palga peale lahkunud ka teistest firmadest. Kaevatsi sõnul muutus olukord TAKis murelikuks sel kevadel.

Sel aastal on TAK tõstnud bussijuhtide palka kolm korda. 1. augustist suurenes palk 20 protsenti ja brutopalk jõudis 10 000 kroonini või isegi üle selle, seda normtundide puhul.

Viimase palgatõusu korvamiseks palus TAK linnavalitsusel leida võimalus rahastada sel aastal firmat täiendavalt 8,3 miljoni krooni võrra.

Tallinna abilinnapea, TAKi nõukogu esimees Jaanus Mutli kinnitas, et linnaettevõtet ei saa hätta jätta ja see raha leitakse võimalikust lisaeelarvest. Tema sõnul uurib linna transpordiamet praegu talviseid liiklusgraafikuid, et selgitada, kust annab midagi hõrendada ja kuhu on vaja lisa.

'Linlane ei pea bussi asjatult ootama, vaid vaatama peatuses graafikut. Kui buss peab tulema 12.45, siis ta sel kellaajal ka tuleb. Võib-olla ongi graafikud hõredamad ja bussid pisut enam täis, kuid 1. oktoobrist läheb lahedamaks,' sõnas abilinnapea.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing