PM: Ametnikud lõbutsesid tuleohtlikus metsas

11. august 2006, 07:52

Keskkonnaministeerium viis oma ametnikud suvepäevadele Peipsi ääres Kauksi männimetsas asuvale puhkealale, mis on põlenguohu tõttu tavapuhkajatele suletud.
Eile seadsid Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) puhkealal Ida-Virumaal Kauksis end sisse ministeeriumiametnikud ning nende pereliikmed – kokku ligi 300 inimest –, et pidada tänaseni kestvaid suvepäevi, mida ministeerium ametlikult küll suveseminariks nimetas, kirjutab Postimees.

Iisaku vallavalitsus, kes on oma territooriumil välja kuulutanud totaalse metsaminekukeelu, andis kohalikule keskkonnaametile vastu tulles välja eriloa, mille järgi võis ministeerium seal oma üritust korraldada.

Vallavanem Avo Kiir ütles, et kui RMK lubab keskkonnaametnikke enda puhkealale, siis ei näe temagi selles probleemi. RMK ise on keskkonnaministeeriumi haldusalas olev asutus.

'Tegelikult ei olnud mõte selles, et inimesed ei tohi praeguse palavaga Peipsisse ujuma minna – see oleks ju absurd. Aga RMK ilmselt ei suutnud kontrollida ja pani oma puhkealad kinni,' ütles Kiir. Ta lisas, et järgmisel korral võetakse randa mineku võimaluse säilitamine keelu kehtestamisel arvesse.

Vaatamata sellele tegi vallavalitsus erandi vaid keskkonnaministeeriumile ning tavapuhkajaile jäävad RMK puhkekohad praegu ikkagi suletuks.

Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Agnes Jürgens ütles eile peo eel, et tuleohutuse eest võtab vastutuse enda peale kohalik keskkonnateenistus, kes peab tagama sõidukite ohutu parkimise ning jälgima, et ei süüdataks lõkkeid ning et inimesed ei läheks puhkealalt välja metsa. Ta rõhutas, et ürituse korraldamiseks saadi eriluba vallavalitsuselt.

RMK Peipsi põhjaranniku puhkeala juhataja Heinar Juuse sõnul on selliselt organiseeritud ning kontrollijatega tagatud üritus hoopis midagi muud kui niinimetatud metsikute puhkajate puhul. 'Igaühele ei saa inimest kontrollimiseks järele panna,' sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing