PM: Eesti Energia juhatuses vahetub põlvkond

11. august 2006, 08:02

Äsjane konkurss Eesti Energia liidri toolile tõi kaasa ka põlvkonnavahetuse energiamonopoli juhatuses, kus vanim mees on 38 ja noorim 30 aastat vana.

Detsembris ametisse astuva Eesti Energia uue juhatuse viie liikme peredes kasvab kokku 11 last. Juhatuse esimehel Sandor Liivel üks, juhatuse pesamunal Raine Pajol üks ja ülejäänud meestel igaühel kolm, kirjutab Postimees.

Kohe pärast Eesti Energia nõukogu koosolekut teisipäeval, kus Liive (36) valiti veel kolmeks aastaks Eesti Energia juhiks, kinnitas nõukogu liige Janno Reiljan, et Liive esitles ka uue juhatuse koosseisu. Kuigi ametlikult läheb see kinnitamisele septembris, oli Reiljani sõnul selge, et koos Liivega valis nõukogu ära ka tema meeskonna.

Kaks neist, Margus Kaasik (32) ja Tiit Nigul, said energiamonopoli juhatusse mullu detsembris. Uued mehed, Raine Pajo (30) ja Harri Miku (32) edutas Liive juhatusse kontserni madalamatelt ametipostidelt.

Pajo oli seni tütarettevõtte OÜ Põhivõrk juhatuse liige ja Mikk juhtis õigusteenistust. Energiakontsern ise toonitab Mikku tutvustades, et just tema juhtimisel on Eesti Energia seljatanud kohtus nii Leningradslanetsi kui ka NRG Energy.

Lembit Vali (56) lahkub Eesti Energia juhatusest 1. detsembril, mil algab uue juhatuse kolmeaastane teenistusleping. Kaheksa aastat energiahiiu tippjuhtkonnas rassinud Vali taandub OÜ Põhivõrk juhiks.

Vali vabandas end eile rohke tööga ega tahtnud muudatuste kohta midagi öelda.

Liive sõnul on Vali ümberasumine seotud kontserni juhtide vastutusvaldkondade muutumisega. 'Juhatuses on küll toimunud põlvkondade vahetus,' kommenteeris Liive, 'aga juhatus ja tütarettevõtete juhid töötavad kui üks meeskond ja selles meeskonnas on koos eri põlvkondade juhid.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing