PM: Liviko kogus Londonis auhindu

15. august 2006, 07:52

Liviko liköörid Vana Tallinn ja Vana Tallinn Cream ning viin ÜX Vodka korjasid hiljuti Londonis International Wine Spirit Competitioni võistlusel auhindu.

Mainekal võistlusel tunnistati Vana Tallinna liköör oma tootegrupis kümnete teiste napsude seast parimaks. Lisaks tunnustas žürii Vana Tallinna ja ÜX Vodkat hõbe- ning Vana Tallinn Creami pronksmedaliga, kirjutab Postimees.

Liviko juht Janek Kalvi nimetas Londonis toimunud võistlust alkoholitööstuse olümpiamängudeks, kus jookidele jagatakse kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid.

Kuigi igat karva medaleid jagati Londonis kümneid, kõiki 5000 osalenud jooki siiski niisuguse äramärkimise vääriliseks ei peetud. Tema sõnul osales Liviko võistlusel Eestist ainsana, esimest korda ja saatiski sinna ainult Vana Tallinna, Vana Tallinn Creami ja ÜX Vodka.

'Oleksime võinud saata sinna suurema osa oma portfellist, aga lähtusime tootevalikul sellest, mida me kõige rohkem ekspordime,' selgitas ta. 'Ja Vana Tallinn ja Vana Tallinna kooreliköör on vaieldamatult Eesti kõige edukamad alkoholiekspordiartiklid.'

Kalvi märkis, et kuigi näiteks ka Viru Valge on tippkvaliteediga, tuntakse seda viina siiski ainult Eestis ja Soomes. 'Mujal maailmas ei ole see tuntud ega saagi selleks, kuna on väga-väga rahvuslik,' lausus ta. 'ÜX Vodka on aga kosmopoliit.'

Kalvi sõnul konkureeris ÜX Vodka mitme maailmanimega, mis jäid tahapoole. 'Ei ole eetiline hakata neid kaubamärke nimetama, sest need on kõik Eestis ka müügil ja maksavad mitu korda rohkem,' lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing