Isamaa ja Res Publica koondavad jõude Keskerakonna ja Rahvaliidu vastu

15. august 2006, 12:53

Isamaa ja Res Publica Liit tegi avalduse, kus kutsuvad kodanikke ja poliitilisi jõude ühinema ning seisma Keskerakonna ja Rahvaliidu lepingu vastu.

'Oleme viisteist aastat näinud vaeva Eesti riigi ülesehitamisega. Me ei tohi pöörduda tagasi minevikku, vaid peame kõik koos astuma olulise sammu edasi ühiskonna suunas, mis väärtustab Eesti kodanikke ning loob meile kvaliteetse elukeskkonna oma rahvusriigis,' seisab Taavi Veskimägi, Tõnis Lukase ja Margus Tsahkna avalduses.

'15 aastat tagasi oli meie rahvuslik huvi iseseisvuse saavutamine ja kiire liitumine lääneliku poliitilise süsteemiga. Me saavutasime need eesmärgid. Eesti on olnud tubli ja arengule suunatud riik. Sama palju on olnud aega, et lahti ütelda sovjetlikest väärtustest ja hoiakutest. Toimunud muutuste vilju on meil täna võimalik nautida. Seda näitavad rekordiliselt madal tööpuudus, kiirelt kasvav elatustase, majanduskasv.

Eile allkirjastatud leppega on Rahvaliit ja Keskerakond loonud uue poliitilise jõu, mis tahab tõmmata kriipsu peale seni saavutatule - muutes nii Eestile edu toonud majandus- kui ka välispoliitilist suunda. On igati loogiline nende erakondade omavaheline ühinemisele viiv koostöö, kuid me ei saa aktsepteerida nende poliitilist programmi ja nägemust Eesti tulevikust. Me ei toeta selles lepingus sätestatud vaadet Eesti tulevikule.

Lepingu sisuks olevad seisukohad erisuhete loomisest Venemaaga, vaba turumajanduse põhimõtetest kaugenemine, rahvusriikluse põhimõtete ja meie riigi käsitluse ümbervaatamine on vastuolus meie arusaamaga Eesti tulevikust. Oleme mures, et erakonnad, kes tahavad kujundada Eesti tulevikku järgmisel neljal aastal, ei ole oma visioonis puudutanud kordagi ei Euroopa Liitu ega NATOt, näidates sellega üles valmidust neist organisatsioonidest distantseeruda.

Meie hinnangul viib selle leppe realiseerumine Eesti majanduskasvu peatumise, välispoliitiliste positsioonide kaotamise ja rahvusriigi ideaalidest kaugenemiseni. Seepärast kutsume kõiki kodanikke koonduma koos meiega sellise tulevikutee vastu ja pöörama oma näo Eesti tuleviku suunas. Keskerakonna ja Rahvaliidu valitud suund viib Eesti kraavi, nüüd peame koondama jõud ja suutma üheskoos astuda suure sammu edasi, sõnastades ja ellu viies Eesti edu hoidvat tulevikuvisiooni.'


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing