Suurbritannia kaalub piiranguid Rumeenia ja Bulgaaria tööjõule

15. august 2006, 14:52

2004. aastal Euroopa Liidu uusliikmetele kohe oma tööturu avanud Suurbritannia kaalub liidu uue laienemise ees piiranguid.

Siseminister John Reid on kasvava surve all, et Bulgaaria ja Rumeenia liitumise järel ei oleks nende liikmesriikide töölistel kohe vaba pääsu Briti tööturule.

Eelmise laienemise eel eksis Briti valitsus suurelt uutest liikmesriikidest tuleva tööjõu võimalikku arvu hinnates. Arvatud 13 000 töötaja asemel on aastast 2004 Suurbritanniasse tulnud vähemalt 600 000 töölist, vahendab võrguportaal EUObserver.

Nüüd on Briti meedia avalikustanud, et valitsuse prognooside järgi võib uue laienemisringi järel Suurbritanniasse tööle saabuda 60 000-140 000 rumeenlast ja bulgaarlast.

Need numbrid ajendasid Tööpartei endist ministrit Frank Fieldi nõudma, et Suurbritannia oma piirid uute tulijate ees kinni paneks. Tänane sisseränne on tema sõnul juba negatiivselt mõjutanud nii elamumajandust, tervishoidu kui „ühiskonna kogu olemust”.

Nädalavahetusel valas ajaleht Sunday Telegraph veelgi õli tulle, kirjutades Makedoonia ja Moldova elanikest, kes on omandanud Bulgaaria või Rumeenia kodakondsuse, et nendest riikidest edasi Suurbritanniasse tööle minna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing