Morgan Stanley soovitab osta Euroopa IT-sektori aktsiaid

16. august 2006, 12:24

Maaklerfirma Morgan Stanley näeb suurt tõusupotentsiaali Euroopa IT-sektori aktsiates, mille nõrk esinemine ei kajasta sektori häid arenguväljavaateid.

'Investorid on muutunud majandustsüklite osas liialt pessimistlikuks. Mitte ükski näitaja, mida ma jälgin, ei näita, et me liigume regressiooni suunas. IT-sektori jaoks tervikuna on väljavaated head,' ütles uudisteagentuurile Bloomberg Morgan Stanley Euroopa aktsiaturu strateeg Teun Draaisma.

Morgan Stanley soovitab eelkõige soetada Euroopa suurima pooljuhtide tootja ASMLi ja regiooni suurima arvutiteenuse pakkuja Cap Gemini aktsiaid.
Ülejäänud valikuteks on STMicroelectronics NV, SAP AG, Ericsson AB ja TietoEnator Oyj.

'Aktsiate hinnad on võrreldes nende kasumite väljavaadetega karil. Tehnoloogiasektor pakub väärtust ja hetkel on selleks hea võimalus,' lisas Draaisma.

Näiteks teatas ASML juuli keskel, et firma teise kvartali kasum tõusis 49% ja kõige kallimate pooljuhitootmisseadmete müügimaht ulatus rekordilise tasemeni. Aktsia on aga sel aastal langenud 7,5%.

SAPi teise kvartali kasum paisus 43% ja ettevõte kinnitas oma käimasoleva aasta kasvuprognoose. Aktsia on see-eest langenud käimasolevas kvartalis 8,9%.

Dow Jones Stoxx tehnoloogiasektori indeks on 2006. aastal langenud 9%, muutes selle halvimaks tööstusharuks kaheksateistkümne sektori hulgas. Euroopa aktsiaturg tervikuna on Stoxx 600 indeksi alusel kosunud käimasoleval aastal 5,5%.

Euroopa tehnoloogiasektoritele (nagu sarnaselt kogu aktsiaturgudele) on mõjunud käimasoleval aastal halvavalt investorite mure, et intressimäärade tõus maailmas hakkab pärssima riikide majanduskasvude väljavaateid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing