Nafta hind viimase kahe kuu madalaim

17. august 2006, 14:20

Toornafta septembrilepingute hind langes New Yorgi börsil täna enam kui dollari võrra ehk 70,84 dollarile barrelist, mis on viimase kahe kuu madalaim tase.

Nafta hinna langusele aitas kaasa teade, et USA naftavarud on peagi lõppeva suvise sõitmishooaja lõpu eel rikkalikud ja varustusraskusi pole karta, vahendas ETV24 Reutersit.

Londonis langes Brenti toornafta eellepingute hind samuti enam kui dollari võrra ehk 71,75 dollarini barrelist.

Viimasel nädalal on nafta hinna langusele kaasa aidanud relvarahu kehtestamine Liibanonis ja naftafirma BP teade, et Alaskal jätkatakse naftatootmist ka torujuhtme parandustööde ajal.

Vaatamata hinnalangusele on toornafta hind endiselt 14% mullusest kõrgem, selle põhjuseks on nõudluse kasv, tootmiskatkestused olulistes naftatootjariikides ja geopoliitilised pinged.

Turgudele teeb endiselt muret Iraani ja lääneriikide vastasseis uraani rikastamise küsimuses. OPECi riikidest Saudi Araabia järel suuruselt teine naftatootja Iraan peab 22. augustiks vastama lääneriikide ettepanekute paketile uraani rikastamise lõpetamiseks.

Naftaturge teeb ettevaatlikuks ka peatselt algav orkaanide hooaeg USAs, mis võib takistada tootmist Mehhiko lahel ja Texase osariigis. Nafta- ja gaasitootjad pole piirkonnas veel täielikult üle saanud orkaani Katrina tagajärgedest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing