PM: Keskkonnakaitsjate uus kopter seisab tüli pärast Ameerikas

17. august 2006, 07:48

USA firmalt Enstrom helikopteri tellinud keskkonnainspektsioon lükkas ostu eest käibemaksu tasumise kohustuse ameeriklastele, kes aga pole sellega nõus.

Keskkonnainspektsioon korraldas Eesti looduskaitsealade, metsade, randade ja kalavarude paremaks kaitsmiseks mõeldud kopteri ostmiseks konkursi eelmise aasta lõpus, kirjutab Postimees.

Hanke võitis USA firma Enstrom Helicopter Corporation, kes oli valmis 11 miljoni krooni eest müüma eestlastele Enstrom 480B tüüpi kopteri, kus on lisaks piloodile ruumi ka neljale kaasreisijale.

Probleem tekkis aga kopteri ostult makstava käibemaksuga, mille keskkonnainspektsioon suutis lepingus ameeriklaste kohustuseks kirjutada. Ameeriklased ei osanud sellist asja karta ja seetõttu tabas neid selline kohustus külma dušina.

'Enstromil tekiks selle tehinguga suur kahjum, kui me peaksime ka käibemaksu tasuma,' kurtis Enstrom Helicopter Corporationi selle tehinguga tegelev programmijuht Mike Roer.

Keskkonnainspektsiooni peadirektori asetäitja Tarvo Roose on aga resoluutne. 'Dokumentides on kõik kirjas. Käibemaksu peavad tasuma ameeriklased.'

Üks anonüümsust palunud kopteriostuga kursis ametnik ütles Postimehele, et tavaliselt maksab imporditavate kaupade pealt käibemaksu selle ostja, kuid seekord õnnestus keskkonnainspektsioonil ameeriklastel nahk üle kõrvade tõmmata ja teha leping, millega käibemaks jäeti neile maksta.

Kopteri keskkonnainspektsioonile üleandmiseks on aega kuni järgmise aasta 17. jaanuarini, mistõttu võivad ameeriklased valmis kopterit rahulikult oma käes hoida ja probleemile lahendust otsida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing