EPL: Töösturid soovivad Eesti avamist välistöölistele

17. august 2006, 07:28

Tööandjate keskliit teeb viimastel nädalatel tõsiseid jõupingutusi, leidmaks poliitilist tuge Eesti-Ukraina tööjõu vahetamise lepingule.

See lubaks lihtsustatud korras tuua riiki tuhandeid Ukraina oskustöölisi ja aitaks leevendada üha süvenevat tööjõupõuda, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kui me tahame, et Eesti majandus areneks edasi samas tempos, on selle lepingu elluviimine paratamatu. Paljud sektorid võiksid juba praegu kiiremini areneda,' ütles tööandjate keskliidu esimees Enn Veskimägi.

Tema sõnul on tööandjad võtnud eeskujuks samasuguse Portugali-Ukraina lepingu, mis toimib hästi.

'Tegu on dokumendiga, kus on täpselt kirjas kohustused ja vastutused ning sotsiaalsed tagatised, samuti tagasivõtmise kohustus,' ütles Veskimägi. 'Tööandjad, kes Portugalis ukrainlasi tööle võtavad, peavad kaks korda aastas andma aru kohalikule tööhõiveametile.' Üldiselt sõlmivad ajutised võõrtöölised seal aastaseid lepinguid.

Majandusminister Edgar Savisaare nõunik Heido Vitsur polnud valmis ütlema, mida majandusministeerium tööandjate värskest ideest arvab. 'Meil ei ole Portugali-Ukraina lepingu teksti, mistõttu me pole saanud oma seisukohta kujundada,' lausus Vitsur.

Ülikriitiline aeg võib Eestit oodata aastail 2011–2016, mil tööturule tuleb 40 protsenti vähem noori kui praegu. See kurb suundumus on seotud aastatega, mil sündimus oli sügavas madalseisus.

'Julgelt võib rääkida kümnete tuhandete inimeste puudu olekust,' sõnas Veskimägi, kelle väitel on seetõttu ennetavaid samme hädasti vaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing