PM: SMS-laenuga saab võlgu võõraste kaela tõmmata

18. august 2006, 08:01

SMSi teel tellitava laenu pakkuja Ferratum Estonia teenus võimaldab laenu tellida ka teisele inimesele, kui on teada tema isikukood ja pangakonto number.

Ferratumi kodulehelt selgub, et laenu saamiseks on vaja teenusepakkujale saata SMS laenu taotleja nime, isikukoodi, aadressi, pangakonto numbri ja soovitava summaga ning sobivuse korral saab laenu kätte mõne minuti jooksul, kirjutab Postimees.

Paraku võimaldab selline teenus tellida laenu ka võõrale inimesele, sest Ferratum ei kontrolli telefoninumbri omaniku ja laenusoovija kattuvust. Ferratum Estonia juhatuse liikme Jaanus Kärdi sõnul on firma pettuste tekkimise võimalusega arvestanud, kuid esialgu oma tööpõhimõtteid muuta ei kavatse.

Kärt lisas, et kolme esimese töönädala jooksul on firmaga ühendust võtnud mõni üksik inimene, kes on saanud laenu seda ise tellimata. 'Oleks neid kümnetes või sadades, siis peaks midagi muutma,' ütles ta.

Soovimatu laenu saanud inimestel soovitab Kärt Ferratumiga ühendust võtta ja raha tagasi maksta. Firma soovib ka saada tõendust, et inimene ei olnud laenusoovi taga. 'Palja jutu peale me ikka ei tahaks neid asju uskuda,' ütles ta.

Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Kaupo Paali sõnul tuleb juhul, kui alusetult laenu saanud inimene on raha tagasi maksnud, aga laenufirma nõuab ka protsente, kohtusse pöörduda firmal. 'Firma peab minema kohtusse, tõendama ära, et poolte vahel oli leping ja see konkreetne inimene on esitanud tahteavalduse selle lepingu sõlmimiseks,' selgitas ta. 'Kui ta seda ei suuda, siis jäetakse nõue rahuldamata.'

Politsei teatel on neile esitatud üks avaldus seoses SMS-laenu pettusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing