II kvartalis elavnes kinnisvaraturg taas

18. august 2006, 09:33

Tänavu II kvartalis tõestati notariaalselt üle 15 000 kinnisvara ostu-müügitehingu koguväärtusega 19 miljardit krooni, teatas statistikaamet.

Eelmise kvartaliga võrreldes suurenes nii kinnisvaratehingute arv kui ka väärtus. Et vallasvaraga tehinguid enam sooritada ei saa, hõlmas kinnisvaratehingute arv ja väärtus II kvartalis ostu-müügitehingute koguarvust ja -väärtusest 99%.
Kinnisvara ostu-müügitehingute koguarv suurenes eelmise kvartaliga võrreldes kümnendiku ja nende koguväärtus kolmandiku, eelmise aasta II kvartaliga võrreldes suurenesid vastavad näitajad 7% ja 75%.

II kvartalis oli notariaalselt tõestatud kinnisvaratehingu keskmine hind 1,3 miljonit krooni, mis on viiendiku võrra kõrgem kui I kvartalis.
Võrreldes aasta algusega, kui kinnisvaraturule iseloomulikult tehingute arv vähenes, toimus II kvartalis kinnisvaraturul elavnemine. Vaatamata sellele, et tehingute arv korteritega näitas langustendentsi, kasvas II kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes eluhoonete, mitteeluhoonete ja hoonestamata kinnistutega tehtud tehingute arv. Eriti jõudsalt tõusid hoonestamata kinnistute hinnad.
Pool II kvartalis kinnisvaraga tehtud ostu-müügitehingutest sõlmiti korterite võõrandamiseks, neljandik tehingutest toimus hoonestamata kinnistutega, 18% eluhoonetega ning 6% mitteeluhoonetega.
Tallinna ja Harjumaa notarite juures tõestati 55% kõigist ostu-müügitehingutest. Nende sõlmitud tehingute väärtus hõlmas ostu-müügitehingute koguväärtusest ligi 80%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing