EPL: Leedoga seostatud firma on riigile krooniliselt võlgu

21. august 2006, 07:31

Sõru–Triigi laevaliini operaatori võlg võib ületada juba kahe miljoni krooni piiri.

Saaremaa Laevakompanii omaniku Vjatšeslav Leedoga seostatud Küprose firma Tiandra Shipping Limited (TSL), kes opereerib alates 2004. aastast Sõru–Triigi laevaliini, on riigi sadamaoperaatorile Saarte Liinidele krooniliselt võlgu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehele teadaolevalt küündis võlg 16. augusti seisuga üle 1,6 miljoni krooni, millest sadamatasud moodustasid ligi 1,2 miljonit krooni. Saarte Liinid on andnud TSLile võlgade tasumiseks aega järgmise nädalani, vastasel juhul ähvardatakse lõpetada TSLi kasutuses olevale laevale Kõrgelaid elektri ja vee andmine, peale selle ei võeta laevalt vastu jäätmeid. Küll aga lubatakse jätkata laeva teenindamist sildumisel ning reisijate teenindamist.

Sisuliselt on võimalik, et omanikud ajavad TSLi pankrotti ja hoiduvad võlgade tasumisest. Riigil on leping Küprose firmaga, mille omanikud on ametlikult saladusse jäänud.

Eesti Päevalehele kinnitati mitmest allikast, et TSLi omanik olevat Vjatšeslav Leedo, selles on veendunud ka TSLiga lepingu allkirjastanud endine majandusminister Meelis Atonen.

Leedo ise on eitanud omanikuseoseid TSLiga. Küll aga on Leedo firma Saare Finants andnud TSLile finantsgarantii ning rentinud laeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing