Moskvas toimus Eesti saatkonna ees meeleavaldus

Liis Kängsepp 21. august 2006, 15:01

Täna kogunesid Moskvas Eesti saatkonna ette 50 partei Rodina ja selle noorteühenduse liiget, sealhulgas üks riigiduuma saadik, vahendas Postimees Online.

Kogunenud protesteerisid 'fašistlike meeleolude' kasvu vastu Eestis. Aktsioonis osalejad kandsid loosungeid 'SSi timukad võlla!', 'Fašism – aegumatu kuritegu!' ning 'Milleks ELile Eesti SS?', vahendab Ria Novosti.

'Me väljendame oma protesti fašistlike meeleolude kasvu vastu Eestis, mis on esmajärjekorras suunatud venekeelse elanikkonna vastu,' kuulutas partei noorteühenduse liider Sergei Šargunov.

Piketil osales ka Venemaa riigiduuma saadik Mihhail Markelov, kelle sõnul üritavat Eesti parempoolsed jõud natsikurjategijate heroiseerimisega 'Venemaale tüli tekitada'.

Markelov lubas veel, et piketeerijad kavatsevad nõuda riigiduumalt vastumeetmete rakendamist, muu hulgas Eesti kodanikele kehtestatud viisarežiimi karmistamist.

Piketeerijad tegid ka katse anda ümberpiiratud saatkonnale tseremoniaalselt üle 'antifašistlikke raamatuid', milles käsitletakse Teist maailmasõda ja Nürnbergi protsessi, kuid saatkonna töötajad ei avanud neile uksi.

Seepeale loobiti saatkonna hoonet punaste paberlennukitega, millele olid kirjutatud koonduslaagrite nimed, ja karjuti loosungeid nagu 'Natsid kohtu alla!' ja 'Fašism ei lähe läbi!'.

Pärast laialiminekut suundusid osad miitingulised peapostkontorisse, et saata raamatuid otse Eesti riigikoguliikmetele ja 'neofašistlike organisatsioonide' liidritele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing