Volvo juht ennetas aktsionäride nõudmisi

21. august 2006, 15:51

Suuruselt teine veoautode tootja Volvo teatas agressiivsest laienemise plaanist, ennetades aktsionäride nõudmisi dividendide järele, vahendas AP.

'Meie 10protsendist kasvueesmärki pole võimalik orgaaniliselt saavutada. Oluline osa sellest tuleb ülevõtmiste kaudu,' kommenteeris Volvo juht Leif Johansson. Tema kommentaarid olid reaktsiooniks sellele, et grupp aktiivseid investoreid ja riskifonde on hakanud hiljuti Volvo aktsiaid turult kokku ostma. Arvatakse, et nad kavatsevad süüdistada Volvo juhtkonda konservatiivsuses ning veenda Volvot maksma aktsionäridele dividende või aktsiaid ostma tagasi.

Johanssoni sõnavõtt pidi kriitikat ennetama ning veenma Volvo pikaajalisi aktsionäre. 'Ajal, mil tööstusharus toimuvad muutused, otsustasime püssirohu kuiva hoida,' sõnas ta. 'Me peame oma tööstuharus kõike silmas. Ma ei arva, et me siseneksime uutele tegevusaladele, kuid võime kaaluda tootevaliku laiendamist.'

Üheks võimalikuks investeeringuks peetakse 13% osaluse suurendamist Jaapani veoautotootjas Nissan Diesel. Praegu on Volvol õigus oma osalus 4 aasta jooksul 19 protsendini tõsta, kuid Johansson ei välista osaluse suurendamist üle selle.

Lisaks peab Volvo läbirääkimisi Hiina veoautode tootja Dongfengiga võimaliku koostöö osas. Samuti ei välista Johansson mõne veokitootja ostmist Venemaal juhul, kui on võimalik hea kokkulepe saavutada.

Volvol on huvid ka ehitusseadmete turul, kus ta on USA Caterpillari ning Jaapani Komatsu järel kolmas tegija. Ülejäänud osa tööstusharust on tugevalt killustunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing