PM: Paekarjääri konkurss peatub

21. august 2006, 08:04

Tallinna halduskohus keelas reedel määrusega Tallinna linnavalitsusel lõplike pakkumiste avamise ja lepingute sõlmimise Lasnamäe paekarjääri konkursil.

Tallinna linnavalitsus võib pakkumismenetlust jätkata läbirääkimiste pidamiseni ja lõplike pakkumiste esitamiseni, kuid ei tohi neid avada ja teha sellele järgnevaid toiminguid, sh sõlmida lepinguid. Keeld kehtib kuni halduskohtu otsuse tegemiseni, kirjutab Postimees.

Ärimees Endel Sifile kuuluv OÜ Primos esitas 4. augustil halduskohtule kaebuse, milles palus tühistada linnavalitsuse korralduse konkursi läbiviimiseks, kuna konkursi tingimused ei vasta ühetaolise kohtlemise, avalikkuse, läbipaistvuse ja proportsionaalsuse põhimõtetele.

Kuni kohtulahendini taotles firma esialgse õiguskaitsena konkursi peatamist, sest Primose kohtuvõidu korral oleks võimatu protsessi uuesti alustada. Linnavalitsus peab kaebust aga perspektiivituks ning palus kohtul arvestada avalikku huvi Pae puhkeala väljaehitamisel.

Kohtunik Villem Lapimaa hinnangul ei saa kaebust pidada perspektiivituks, sest konkursitingimuste vastavus mõistlikkuse, võrdse kohtlemise, avalikkuse, läbipaistvuse ja proportsionaalsuse põhimõtetele on vaieldav. 'Kaebuse põhjendatus saab selguda asja sisulise arutamise käigus,' seisab kohtumääruses. 'Esialgse õiguskaitsega tuleb ära hoida OÜle Primos pöördumatute tagajärgede tekkimine, arvestades samas avalikku huvi, et pakkumismenetlus ei seiskuks põhjendamatult.'

Esialgne õiguskaitse kehtib kuni esimese astme kohtu otsuse tegemiseni. Hiljem saab kohus konkursi peatamise jätkumise kohtuotsust arvestades ümber hinnata. Eeldatavasti jõuab halduskohus kaebuse lahendada mõne kuu jooksul ning sama palju aega kulub ka pakkumiste esitamiseks ja läbirääkimisteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing