EPL: Ministeerium soovib osa rannakalureid teisele tööle suunata

21. august 2006, 07:27

Praegu on Eestis registreeritud üle 2300 rannakaluri, osa neist peaks ametnike arvates hakkama tegelema mõne muu alaga.

'Eestis on liiga palju kutselisi kalureid. Kui vähendada kutseliste arvu, siis suureneks nende arv, kes saavad oma põhisissetuleku kalandusest ja majandavad ennast ka ära,' ütles põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna juhataja Madis Reinup Eesti Päevalehele.

Kelleks rannakalureid ümber õpetada, pole Reinupi sõnul veel päris selge. 'Me ei ole veel koolitusteni jõudnud, teeme alles uuringuid,' lausus Reinup. Sobivateks tegevusaladeks nimetas Reinup eelkõige turismi ning kalatöötlemist ja -müüki.

Kutseliste kalurite praegust hulka ning normaalset hulka on Reinupi sõnul raske määrata, kuna kalandusega ei saa enamasti tegeleda aasta läbi. 'Kaluritel peaks olema (ja ka on) kõrvaltegevusi ja muid sissetulekuallikaid. Kalapüügilubade arv ei anna selget pilti sellest, kui palju on kalanduses täistöökohti,' ütles Reinup ja lisas, et selle väljaselgitamiseks käivad praegu uuringud.

Eesti kalurite liidu tegevdirektori Toivo Orgusaare sõnul jääb optimaalne rannakalurite arv Eestis 1500 piiresse. 'Meres lihtsalt ei jätku kõikide jaoks kala. Seitsme aasta taguse ajaga võrreldes on püüniste saagikus kuni kümme korda langenud,' ütles Orgusaar.

Leppneemel mõrrapüügiga tegeleva Arkadi Uuseni meelest on olukord pigem vastupidine. 'Rannakalureid on niigi vähe, Viimsi poolsaarel tegeleb kalapüügiga tõsisemalt kolm meest. Ükskord läksid ostjad sadamas meie lestakasti pärast isegi kaklema,' ütles Uusen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing