Jõelähtmel avatakse tippgolfiväljak

22. august 2006, 13:22

Jõelähtmel avatakse homme Euroopa tippgolfiväljakute hulka kuuluv täismõõtmetes, 27 rajaga, 80 miljonit krooni maksev golfiväljak, teatas
Estonian Golf Country Club (EGCC).

EGCC president Mait Schmidti sõnul loob tippväljaku valmimine võimaluse tuua Eestisse esmakordselt profigolfareid ja korraldada profiturniire. 'Otsustasime investeerida keskmisest enam, et saada kohe kõrge litsents,' lausus Schmidt.

'Lisaks kõrgetele standarditele on see vaieldamatult ka Euroopa üks ilusamaid väljakuid, mis asub muinas- ja kultuurmaastikul, piirnedes mere, jõesuudme ja iidsete tammesaludega, mis omakorda eeldab meilt täiendavat vastutust,' lausus Schmidt.

Jõelähtme golfiväljakute projekteerimise ja ehitusmaksumus ulatub 80 miljoni kroonini. Ehituse peatöövõtja oli AS IBGM. Väljakute ehitus algas 2003. aastal.
Üle 40 meetrise kõrgusevahega golfirajad paiknevad terrassitaoliselt alla Soome lahe randa laskuval 130 hektari suurusel maa-alal. Golfikompleks koosneb 18rajalisest Sea Course"ist ja tuultele avatud 9rajalisest Stone Course"ist.
Estonian Golf Country Clubi golfikompleks on ehitatud, järgides rangeid USGA (United States Golf Association) norme. Golfiväljaku rajad kujundati pinnase kaldega kõikjal vähemalt 3%. Vihmavesi suunatakse golfiradadelt restkaevudesse, hoides väljaku kuivana isegi suure vihma ajal. Pinnas on muudetud reljeefseks, et mäng oleks veelgi vaheldusrikkam. Kahte ühesugust löögikohta ei teki ning mängija löögiasend on fairway"de ning griinide kalletest tingituna iga kord erinev.

EGCC golfiväljaku arhitekt on Lassi-Pekka Tilander, kes on projekteerinud kokku kaheksa golfiväljakut Euroopas. Golfiväljaku ehitust nõustas ja tehnilist järelvalvet teostas Soome parimate väljakute rajamisel tuntuks saanud Torsti Loivamäki.

Jõelähtme golfiklubi kuulub ühendusse PGA European Tour Courses (PGA ETC), mis liidab seitset tippklubi üle Euroopa - Estonian Golf Country Club Eestist, Miklagard Golf Norrast, Portugalist Quinta do Lago, Hispaaniast PGA Golf de Catalunya, Rootsist Kungsängen Golf Club, Saksamaalt Golf and Country Club Fleesensee ning Soomest Vanajanlinna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing