Põhivõrk lubab Kopli-Veskimetsa liinile istutada sobivad puud

23. august 2006, 16:34

OÜ Põhivõrk lubas kompromissina vähendada Kopli-Veskimetsa liinil raiemahtu ning istutada langetatavate puude asemele sobiva kõrgusega puud.

Põhivõrgu teatel edastas firma eile Tallinna linnaplaneerimise ametile, Tallinna keskkonnaametile ning Tallinna halduskohtule ettepaneku, mille kohaselt vähendatakse Kopli-Veskimetsa õhuliini ühenduskoridori laiust 50 meetrilt 20 meetrini. Sel puhul väheneb liini ühendamiseks vajalike raietööde maht rohkem kui kaks korda.

Langetamist vajaks kuni 160 liini töökindlust ohustavat puud. “Keskkonnakahjude vähendamiseks oleme valmis raiutud puude asemele istutama viljapuud või muu liinitrassil kasvamiseks sobiva kõrghaljastuse,” täpsustas pakkumise sisu Põhivõrgu projektijuht Reigo Haug.

Algse projektlahenduse järgi tuleb Kopli-Veskimetsa liin ühendada renoveeritud alajaamaga uue 300 meetri pikkuse liinitrassi abil. Kui Põhivõrk puid maha võtma hakkas, avaldasid kohalikud elanikud tugevat vastuseisu. Hetkel on raieluba kuni 18. septembrini peatatud.

Veskimetsa alajaam on üks Tallinna sõlmalajaamadest, mis varustab ka Õismäe, Haabersti, Mustamäe, Kopli, Paljassaare ja Pelgulinna elektriga. Alajaama uuendamise kogumaksumuseks on ligi 107 miljonit krooni, tööd on plaanis lõpetada 2007. aasta juunis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing