Palgaga rahulolematud trammi- ja trollijuhid kavandavad piketti

23. august 2006, 15:21

Kõrgemat palka nõudvad trammi- ja trollijuhid kavandavad piketti, teatas Transpordi ametühing.

Ametiühingu esimees ning ametiühingu peausaldusisik trammi- ja trollipargis taotlesid oma tänases pöördumises kiiret kohtumist Tallinna linnapeaga, et ettevõtte raamidest väljuvale palgatülile lahendusi otsida.

Tallinna ühistranspordis kehtivate palkade ühtlustamist nõudev pikett registreeritakse 31. septembriks.

„Tervitame küll hiljutist palgatõusu AS TAK bussijuhtidel, kuid loodame ka ise samaväärsele kohtlemisele,” kommenteeris Alexander Martynenko, trammi- ja trollipaargi peausaldusisik. Tema sõnul on meedias kõlama jäänud seisukohad, nagu TTTK töötajate palgad ei vajaks ega vääriks tõstmist samas mahus, põhjustanud ettevõttes suurt meelepaha ja solvumist.

Ametühingu hinnangul tuleks Tallinnal trammi- ja trollijuhtide palka tõsta 20%. Martynenko nimetas ebanormaalseks olukorda, kus linnale kuuluv ettevõte ostab teiselt linnaettevõttelt töötajaid üle.

Valdavalt linnajuhtidest koosnev Tallinna Autobussikoondise nõukogu otsustas bussijuhtide palka tõsta 20% võrra alates augustist. Poliitikud on olnud senini bussijuhtidega sisuliselt sama tööd tegevate trammi- ja trollijuhtide palga tõstmise vastu.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli kommenteeris, et linnavalitsus lähtub munitsipaalettevõtetega suheldes võrdse kohtlemise printsiibist.

„Kui meediast on jäänud kõlama väide, nagu ei vajaks ja ei vääriks TTTK töötajate palk tõstmist samas mahus kui bussijuhtide oma, siis ei ole see päris kindlasti linnavalitsuse, TTTK nõukogu ega ka TTTK juhatuse seisukoht,” ütles Mutli.

„Meediakärast tekkinud TTTK töötajate solvumine on emotsionaalselt mõistetav ja meie kõigi ühine huvi on see väärarusaam ümber lükata.” TTTK nõukogu arutab tekkinud olukorda 31. septembril toimuval nõukogu koosolekul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing