Põllumeeste Kogu nuriseb suhkrutrahvi väljanõudmise üle

23. august 2006, 10:47

Põllumeeste Kogu teatas, et maksu- ja tolliamet on väljanõudmata suhkrutrahvi näol teinud spekulantidele ligemale 530 miljoni kroonise kingituse.

15. augustil avaldas maksu- ja tolliamet, et firmad on tasunud ligemale 850 miljoni kroonisest suhkru- ja muude laovarude trahvist vaid 25 miljonit krooni trahvi.

Põllumeeste Kogu esitas täna põllumajandusministeeriumile teabenõude selguse saamiseks, miks on Eesti riik esitanud spekulantidele laotrahvi kompenseerimise nõude vaid summas 318 miljonit krooni, samal ajal kui Euroopa Komisjoni nõue Eesti riigi vastu on ligemale 850 miljonit krooni.

Põllumeeste Kogu on veendunud, et üleliigset laovaru saab tõlgendada vaid üheselt. Täna levib aga Eestis kaks tõlgendust – Eesti riigi ja Euroopa Komisjoni oma. Kui Euroopa Komisjon määras Eestile üleliigseks laovaruks 91658 tonni suhkrut, siis Eesti riik on seda pisendanud spekuleerinud firmade kasuks 63068 tonni võrra, olles esitanud suhkruspekulatsioonide kompenseerimise nõudeid vaid 28600 tonni ulatuses.

Põllumeeste Kogule jääb selline teguviis arusaamatuks ja nad leiavad, et põllumajandusministeeriumi selline käitumine tekitab olulist kahju Eesti riigile.

Põllumeeste Kogu avaldas veendumust, et kogu „moosikampaania' oli väljamõeldud Eesti avalikkuse lollitamiseks. Põllumajandusministeeriumi arusaamade kohaselt pidanuks iga leibkonna kööginurgas seisma kuus 25 kg suurust suhkrukotti. Iga terve mõistusega inimene saab aga aru, et see polnud reaalsus.

Ebamäärasused suhkrutrahvi lahendamisel, aga ka Eesti Viljasalve nõukogu vastutuse küsimuses riigivilja reservi varguse ajal ja Weroli nõukogu liikmete vastutuse küsimused riigi aastatepikkuses kahjustamises pole Eesti avalikkuse jaoks senini saanud mingeid konkreetseid lahendusi.

'See kõik sunnib küsima, kelle huvides tänane Rahvaliit tegutseb ja paratamatult tekib küsimus valitsuse võimekusest või isegi tarvidusest uue valitsuse järgi,' lõpetas Põllumeeste Kogu oma pöördumise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing