Kuritegevus Tallinnas ja Harjumaal on vähenenud

Gert D. Hankewitz 24. august 2006, 16:22

Sel aastal on Põhja Politseiprefektuuri teeninduspiirkonnas toime pandud kuritegude arv võrreldes eelmise aasta esimese seitsme kuuga vähenenud.

Vähenemine on toimunud nii kõikide linnajagude kui ka peaaegu kõigi kuriteoliikide lõikes. Kõige rohkem, veidi enam kui kahe tuhande episoodi võrra, on vähenenud varavastaste kuritegude arv. Seejuures on sõidukitest vargusi vähem ligi viiesaja võrra ning sõidukivargusi peaaegu poole võrra. Samuti on vähenenud isikuvastaste kuritegude arv.

Põhja prefekt Raivo Küüdi sõnul mõjutavad üldist turvatunnet kõige enam tänaval toime pandud vägivallakuriteod. “Igaühe turvalisuse tagamine on politsei põhiülesanne. Kui oma vara kaitseks saab inimene ise päris palju ära teha, siis avaliku korra tagamine on eelkõige politsei ülesanne. Seega on heameel tõdeda, et Tallinnas ja Harjumaal toime pandud röövimiste arv on neljandiku võrra vähenenud,” sõnas ta.

Samavõrra oluliseks üldise turvalisuse tagamisel hindab Küüt võitlust narkokuritegudega. “Narkosüüteod on tugevalt seotud varavastaste kuritegude arvuga, kuna sageli pannakse vargusi toime narkootikumide ostmiseks vahendite hankimisel,” selgitab prefekt. Politsei üks prioriteete on suures koguses narkootiliste ja psühhotroopsete ainete käitlejate tabamine. Selliseid kuritegusid on registreeritud 170 ning avastatud 151.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing