Ericsson võitis väärtusliku tellimuse Indiast

24. august 2006, 11:21

Maailma suurim traadita võrkude ehitaja Ericsson AB sai 1 miljardi dollari (12,2 mld Eesti krooni) suuruse tellimuse Indiast, vahendas Bloomberg

Kolme aasta pikkune leping näeb Rootsi mobiilifirmale ette India suurima mobiiltelefoniettevõtte Bharti Airtel Ltd. traadita võrgu laiendamise ning sellega seotud teenuste pakkumise.

Ericsson ja tema konkurendid Nokia Oyj ja Alcatel SA võistlevad võrguarendustellimuste pärast Indias, kus sealsed telefonifirmad teevad suuri investeeringuid uute klientide juurde võitmiseks. India kui Hiina järel teise kasvukiirusega mobiiliturg sai ajavahemikus aprillist juuli lõpuni juurde 18,2 miljonit klienti, mis on enam kui kaks korda rohkem kogu eelmisel aastal lisandunud klientide arvust.

Samuti varustab Ericsson koos teiste tootjatega India suurima telekommunikatsiooni-tellimuse raames riigiosalusega ettevõtet Bharat Sanchar Nigam Ltd erinevate seadmetega. Rootsi mobiilifirma kõrval annavad 5 miljardi dollari väärtusega tellimusse oma panuse ka Nokia, Motorola Inc., Siemens AG ja ZTE Corp.

Ericssoni aktsia maksis kella 11 ajal Stockholmi Börsil 22,5 Rootsi krooni, mis on 0,88% madalamal eelmisest sulgemishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing