Jäätmekäitleja küsib raha ka tühja prügikasti “tühjendamise” eest

Gert D. Hankewitz 24. august 2006, 10:16

Tallinna Tatari tänava korteriühistu elanike üllatus oli suur, kui Ragn-Sellsi prügiveoauto tühjendas nende kolmest prügikastist vaid ühe, mis oli täis.

Arve esitas firma aga ka kahe tühja prügikasti “tühjendamise” eest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ühistul on leping kolme prügikasti tühjendamiseks kaks korda nädalas, kuid kevadel-suvel on inimesed linnast ära ning prügi tekib palju vähem.

Iga kasti tühjendamine maksab ühistule 90 krooni. “Samas ei tekita me ju prügifirmale kulu, kui kast on tühi. Lepingus on kirjas, et tasutakse kuni kolme kasti tühjendamise, mitte kastide mittetühjendamise eest. Elanik ei saa maksta teenuse eest, mida ta ei ole tarbinud,” pahandas ühistu liige Ülle.

Ent tuleb välja, et saab ikka. Ka tarbijakaitseamet annab siinkohal õiguse prügifirmale. “Tarbija on kohustatud tasuma tellitud teenuse eest vastavalt sõlmitud ostu-müügilepingu tingimusele,” kinnitas tarbijakaitseameti avalike suhete spetsialist Pille Põesaste. Ta lisas, et juhul kui reaalne teenuse tarbimise vajadus ei vasta lepingu tingimustele, oleks kõige õigem kaaluda uue lepingu sõlmimist ja vähendada suveperioodidel lepingus kirjas olevaid prügikoguseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing