Börsiülevaade: viimane päev märkida Tallinki aktsiaid

28. august 2006, 09:53

Täna on Tallinki aktsia märkimisõiguste omanike jaoks viimane päev märkida Tallinki aktsiaid.

Iga Tallinki aktsionär sai olemasoleva viie aktsia kohta ühe märkimisõiguse, mis annab võimaluse märkida (sisuliselt osta) Tallinki aktsiaid 55 krooni eest.

Kuna Tallinki aktsia hind tõusis möödunud nädala lõpuks 3,74 euroni (58,52 kroonini), siis on märkimisõiguste omanikel üsna arukas täna 55 krooni eest ehk 6 protsenti alla turuhinna endale aktsiaid märkida.

Isegi kui investoril pole Tallinkisse usku, on tal võimalik juba tõenäoliselt sel neljapäeval oma märkimisõiguste eest saadud aktsiad (ning loomulikult soovi korral ka kõik ülejäänud aktsiaid) maha müüa, kuna praeguse seisu kohaselt tuuakse uued väärtpaberid antud päeval Tallinna börsile.

Suure tõenäosusega ei jõua hind selleks ajaks alla märkimisõiguse hinna (55 krooni) kukkuda.
Märkimisõigust võiksid kasutada ka aktsionärid, kel on väga vähe aktsiaid, kuna aktsiate märkimine on tasuta ehk mingeid muid kulusid peale aktsiate ostmise ei lisandu.

Kokku on turule paisatud 28,3 miljonit Tallinkil märkimisõigust, mis võib laevanduskontsernile maksimaalselt sisse tuua veidi üle poolteist miljardi krooni.

Tallinki märkimisõigustega kaubeldi börsil 14.-23. augustini. Kokku vahetas poolteist nädala jooksul omanikku 11,16 miljonit õigust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing