Savisaar: Osa eelarve ülejäägist Eesti Raudtee tagasiostuks

28. august 2006, 12:49

Eesti Raudtee tagasiostuks on sobiv aeg, sest on vaja otsustada, mida teha riigieelarve ülelaekumisega, väidab majandusminister Edgar Savisaar.

'Arvestades intressimäärasid ja inflatsiooni taset Eestis oleks selle raha osaline kasutamine raudtee tagasiostuks ilmselt kõige ratsionaalsem ja stabilisatsioonifondi paigutamine kõige kahjulikum valik,' kirjutab Savisaar homses Äripäevas ilmuvas arvamusartiklis.

'Mistahes muud investeeringud, rääkimata väga suurte summadega täiendavast suunamisest jooksvate kulude katteks, võivad suurendada niigi häirivalt kõrget inflatsiooni riigis,' seisab Savisaare arvamusartiklis.

Savisaar on veendunud, et pärast Eesti Raudtee tagasiostu võib riik Eesti Raudteed kiiremini moderniseerida ning arvestada sealjuures ka senisest rohkem reisiliikluse huvidega.

Kui riik ei osta aktsiaid tagasi, siis võib BRS Savisaare hinnangul müüa Eesti Raudtee enamusosaluse avantüristide grupile, kelle tegevus võib hakata otseselt Eesti riiki kahjustama ja kellega oleks veel rohkem tüli kui BRSiga.

Valitsusliidu liikmetest toetavad Keskerakond ja Rahvaliit Eesti Raudtee aktsiate ostmist, Reformierakonnalt on aga tulnud Savisaare sõnul vastandlikke signaale. 'Nad on valitsuses nõustunud nii tagasiostu kui ka erastamislepingu lõpetamisega. Samal ajal on nad aga väitnud, et mõlemates küsimustes on peamine hinnaküsimus ning et Eesti Raudtee eest nõutakse liiga kõrget hinda,' kirjutab Savisaar. Tema hinnangul on see kaudne vastasseis, sest hinna taha saab alati pugeda.

'Antud juhul meil valikut ei ole: vigade parandamine on kahtlemata kallis, tehtud vigade parandamata jätmine aga veel kallim,' kirjutab Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing