EPL: Kihnu saarele rajati uhke tenniseväljak

28. august 2006, 07:26

Kihnus avati reedel suurepärase kattega tenniseväljak ja veel mitte päris valmis ekstreemspordiplats, kus saab sõita rula, ratta ja rulluiskudega.

Tenniseväljaku ehitamise eestvedaja, Avatud Kihnu Fondi spordijuht Joel Sang ütles Eesti Päevalehele, et mõne aasta eest oldi Kihnus fakti ees, et sportimisvõimalusi on vähe ja noortel polegi midagi targemat teha kui põõsa all õlut juua. 'Mitte ainult noored, ka vanakesed tahavad end vahel liigutada,' lausus ta.

'Nii vägev, nüüd saab hakata käima tennist mängimas,' kinnitas tema sõnu kihnlane Marta (65), kes nooruses kõvasti tennist mängis.

Septembrist tuleb Kihnu tööle omaaegne mitmekordne NSV Liidu meister ja pikka aega treeneritööd teinud Maria Kull, kes hakkab kihnlastele õpetust andma.

Tenniseväljaku kõrval asuv ekstreemplats ei ole veel päris valmis, asfaltkattele on kavas muretseda rambid trikkide jaoks.

Miljon krooni maksev väljak ehitati suuremas osas annetustest, 200 000 krooni tuli kultuuriministeeriumilt ja 10 000 Kihnu vallalt. Avamispeol viibinud kultuuriminister Raivo Palmaru lubas veel 100 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing