PM: Lang tahab lammutada vanu kolhoosiehitisi

28. august 2006, 07:30

Justiitsminister Rein Lang kutsub üles taastama üliõpilaste ehitusmalevad, et nende kaasabil lammutada külades kasutuseta seisvaid kolhoosiehitisi.

Justiitsministri hinnangul on häbiväärne, et taasiseseisvumisest möödunud 15 aasta jooksul risustavad Eesti külade väljanägemist endiselt lugematud silikaattellistest ja eterniidist lagunenud ehitised, kirjutab Postimees.

'Arvatavasti ei ole enam ainsatki terve mõistusega inimest, kes julgeks väita, et see rämps oleks kellelegi vajalik rahvatulu tootmiseks,' leidis Lang. 'Kogu see saast mitte ainult ei riiva silma, vaid reostab keskkonda kõige otsesemas tähenduses.'

Tema sõnul tuleks asuda kiiremas korras kolhoosikorra pärandist vabanema, milleks avaneb hea võimalus tänu ELi regionaalarengufondi abiraha avanemisele alates järgmisest aastast.

'EL annab meile selleks ettevõtmiseks kõvasti raha,' märkis ta. 'Raha on ka keskkonnainvesteeringute keskusel, omavalitsustel ja riigil. Küsimus on korralduslikus mehhanismis.'

Langi ettepanekul võiks selle töö ära teha taastatav Eesti Üliõpilaste Ehitusmalev ehk EÜE, kes omal ajal kolhoosides neid hooneid püstitas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing