EPL: Lapsehoidja palkamine eeldab kopsakat rahakotti

29. august 2006, 07:29

Nõudlus lapsehoidjate järele on kergitanud teenuse tunnihinna juba saja kroonini.

'Kui lapsehoidmise teenust teha legaalselt ja maksta ausalt kõik maksud, siis on tunnitasu poole kallim kui kuulutuslehe kaudu hoidjatädi palgates,' sõnas Eesti Päevalehele Nõmmel asuva Juntsu päevahoiu asutaja Cathlin Tohver. Lapsevanem, kes viib oma põnni sinna päeval, peab tunni eest tasuma 40 krooni, kella kümnest õhtul kaheksani hommikul kestva ööhoiu hind on 300 krooni.

Tohvri teada küsivad lapsehoidjad Tallinnas tunnist 25–30 krooni, kuid nemad makse ei maksa. Tema ütlust mööda on üha rohkem hakatud soovima ööhoidu, ent samas on kasvanud nõudlus ka päevase hoiu järele, mistõttu sügisel avatakse sõimerühm viie-kuue lapse jaoks. Maksta tuleb selle eest 3000 krooni kohamaksu, millele lisandub päevatasuna 140 krooni.

Tallinnas ja selle ümbruses pakub käesoleva aasta algusest lastehoidmisteenust OÜ Amareesi, kes on selleks palganud kolm inimest. Hoidjatädidest on aga suur puudus, sest klientidest on moodustunud juba järjekord.

'Hetkel on 12–13 peret lapsehoidja ootel ja kliente tuleb iga päevaga juurde,' ütles Amareesi juht Silja Till ja lisas, et kliente on kergem leida kui lapsehoidjaid. Püsikliendid, kes tahavad tellida lapsele koju hoidjatädi rohkem kui üheks tunniks, maksavad tunni eest 40–60 krooni. Muidu on ühe tunni hind 100 krooni. Lapsehoidja saab sõltuvalt töökoormusest tunnipalgaks 25–40 krooni.

Kui 2002. aastal küsiti tunniajase lapsehoidmise eest kümme krooni, siis nüüd on hind kerkinud mitmekordseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing