PM: Internetiküljed ägavad libakommentaaride all

30. august 2006, 08:18

Viimastel nädalatel on taas aktiveerunud rämpskommentaaride saatjad.

Teiste hulgas on risustatud näiteks Tallinna endise linnapea Tõnis Paltsu kodulehekülje ning segatud Postimehe võrguväljaande tööd, kirjutab Postimees.

Võrgulehekülgi, mis on risustatud näiteks online-kasiinode või pornolehekülgede aadressidega, on Eestis tuhandeid. Libakommentaaride saatjateks on enamjaolt välismaised arvutid, mis on omanike teadmata nakatatud vastavate viirusprogrammidega.

Kommentaaride saatmise tihedus on halvanud mitme internetikülje töö, sest nende koormus on kunstlikult tõstetud pilvedesse.

IT-spetsialist Peeter Marveti hinnangul on tegemist puhtalt tarkvaraküsimusega, sest oma kodulehe kaitsmine on eelkõige selle omaniku asi. 'Turvalisusega tegeletakse liiga vähe, kuigi on mitu võimalust sellise kommentaarirahe alla sattumist vältida,' rääkis ta.

Probleem puudutab siiski eelkõige siinseid internetilehekülgede omanikke ning vähem tavalist inimest. Nimelt ei ole seni täheldatud, et kommentaariprogramme oleks istutatud Eestis asuvatesse arvutitesse ning ründed on tulnud just piiri tagant.

Elioni pressiesindaja Ain Parmase kinnitusel saavad nemad sekkuda vaid siis, kui klient teatab neile kindla aadressi, kust kommentaarid tulevad. 'Meie ühenduse pakkujana konkreetse risustaja IP-aadresse ei näe,' lausus ta.

Nii soovitatakse kommenteerimist võimaldavate lehekülgede puhul kasutada erinevaid tõkkeid, millest rämpskommentaarid automaatselt läbi murda ei saa. Üheks võimaluseks on pakkuda kommenteerimisvõimalust vaid registreerunud huvilistele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing