Virumaa Teataja: Suvepõud jättis hüdroenergia tootjad veepuudusesse

30. august 2006, 08:30

Põuane suvi muutis hüdroenergia tootjate elu kibedaks: üks Kunda jõel asuv hüdroelektrijaam seisab, teine töötab vaid paar tundi päevas.

Neli aastat tagasi Kunda jõele hüdroelektrijaama ehitanud investeerimisfirma IMG Energy OÜ juhatuse liikme Aivar Jõe sõnul on tänavune aasta hüdroelektri tootjale olnud halb, kirjutab Virumaa Teataja.

'Jaam on seisnud juba üle kuu aja, alates 10. juulist,' ütles Jõgi. 'Ka talvel pidime lühikeseks ajaks jaama seiskama, sest vett oli vähe ja juurde ei sulanud ka,' rääkis ta.

IMG Energy täisautomaatne jaam laseb läbi loodusliku veehulga ja vett ei koguta. Läbilaskeks vajalikku vee kogust kuivanud Kunda jõest aga võtta pole. 'Aastad ei ole hüdroenergia tootjale vennad,' võttis Jõgi kokku.


Teine Kunda jõe ürgorus asetsev hüdroelektrijaam, ehitatud 1893. aastal, on Baltimaade vanim. Osaühingule Generaator E K kuuluv hüdroelektrijaam päriselt seisma pole jäänud, kuid töötada lastakse sel ainult paar tundi päevas.

Osaühingu juhatuse liikme Kaido Kella sõnul on jaama võimsus maksimaalselt 400 kilovatti, ja kui vett on piisavalt, siis turbiinid töötavad. Kui ei ole, siis turbiinid seisavad ja omanikul jääb tulu saamata.

Kahjumi või saamata jäänud tulu suurust ei oska Jõgi ega Kell veel hinnata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing