Keskerakond võib Tallinnas liituda Rahvaliidu ja sotsidega

30. august 2006, 17:01

Keskerakonna Tallinna nõukogu hakkab homme arutama Rahvaliidu ja sotsiaaldemokraatide ettepanekut ühise võimukoalitsiooni moodustamiseks.

Praegu valitseb Tallinna Keskerakond, kellel on linnavolikogus 32 häält, kirjutab Postimees Online. Samas sõlmis Keskerakond kahe nädala eest koostööleppe Rahvaliiduga, kellel on Tallinna volikogus ühisfraktsioon sotsiaaldemokraatidega. Ühisfraktsiooni kuulub 5 saadikut.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar rõhutas erakonna pressiesindaja teatel lähenemise vajadust. «Rahvaliidu suhtes on kõik selge, juba meie koostööleppes nähakse ette parteide ühistegevuse tihendamist kohalikes omavalitsustes,» ütles Savisaar.

«Ma loodan, et ka sotsiaaldemokraatide suhtes võtab Tallinna nõukogu sõbraliku hoiaku. Paljudes küsimustes on meil lähedased programmilised seisukohad ning meie valijatele ilmselt sobiks tihedam koostöö kahe partei vahel. Oleme neile seda varemgi pakkunud, nüüd aga tulid nad ise vastava ettepanekuga,» lisas Savisaar.

Keskpartei juhi sõnul ei tähenda ühtne koalitsioon alllinnas kindlaid muutusi Toompeal.

Reformierakonnal on Tallinna volikogus 15 kohta, Isamaa ja Res Publica ühisel fraktsioonil 9 kohta. Lisaks on volikogus ka kaks saadikut, Oleg Rebane ja Peeter Mardna, kes ei kuulu ühtegi fraktsiooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing