Kartuli hind ähvardab kahekordistuda

30. august 2006, 17:09

Põhjarannik kirjutab, et kartulikilo maksab sel sügisel kaks korda nii palju kui aasta tagasi.

'Vähe on all ja puha peenike – seemnekartuliks paras ja osa veel väiksemgi,' osutas Kohtla-Järvel Virula keskuse juures kauplev Jõgevamaa mees Harry Sander letil seisvatele kartulikastidele.

Pisimugulate eest küsis mees kaks ja kolm krooni kilost. Üks kast oli suuremaid kartuleid ka, nende kilo maksis seitse krooni.

Sanderi kõrval pakkus kartulit Kohtla-Nõmmelt müüma tulnud Kalju Rannajõe. Kilo maksis seitse ja kaheksa krooni.

'Varem osteti ikka kolme ja viie kilo kaupa, nüüd üle kilo naljalt korraga ei võeta – supi sisse ainult,' rääkis Rannajõe.

Harry Sander prognoosisa tänavuseks kartulisaagiks kolmandiku tavapärasest.

Ida-Virumaa ühe suurema kartulikasvataja, Vendi aiandustalu peremees Aare Vent annab hilisele kartulile veel paar nädalat aega kasvada. 'Pealsed on suurelt jaolt veel rohelised ja eilne (üleeilne – toim.) vihm kastis ikka päris korralikult – tegi pesa ilusti märjaks,' lootis ta saagile veidigi lisa.

'Üks põld on ilmselt täiesti nahka läinud,' kartis Vent. 'Kõrgema koha peal.' Mullusega võrreldes võib saak koguni poole väiksemaks jääda, arvas Vent.

Rahasse ümber arvestatuna saab kartulikasvataja ehk sama summa kätte, sest mullu kolme-nelja krooniga müüdud kartulikilo maksab tänavu seitse ja kaheksa krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing