ÄL: Q Vara ehitab Sofiasse neli kõrghoonet

30. august 2006, 07:45

Eestis ja Lätis tegutsenud Q Vara rajab Sofia kesklinna neli 12korruselist tornmaja.

62,5 miljoni krooni eest omandas Q Vara Bulgaaria pealinnas detailplaneeringuga maatüki koos ehitusõigusega, kirjutab Ärileht.

Koostöös investeerimisfondiga Delta Capital, mis on seotus LHVga ehitatakse 35 000ruutmeetrisele pinnale kokku 500 korterit, keskmise suurusega 70 ruutmeetrit. Hinnaklass on 22 000–25 000 krooni ruutmeeter. Kesklinna rohelises piirkonnas asuv elamukompleks on suunatud peredele ja konkreetse projekti töötavad välja kohalikud arhitektid.

Kava kohaselt lüüakse kopp maasse umbes aasta pärast. Valmimise aeg jõuab kätte eeldatavasti kolme kuni viie aastaga. 'Kõigepealt on vaja luua meeskond, kes kohapeal asjadega edasi tegeleks,' selgitas Q Vara nõukogu liige Alo Lillepea.

Firma poliitika nii Lätis, Leedus kui ka Eestis on kandnud väga selget sõnumit: kohalikud tulevad konkreetses riigis vajalikuga ise paremini toime. Lisaks arendusüksusele on firma nii Eestisse kui ka Lätisse loonud ehitusüksuse. Sama teed minnakse Leedu ja Bulgaaria puhul. 'Oleme Bulgaaria mõistes siiski sellised putukad, et ei ole põhjust nina püsti ajada,' arvas Lillepea ettevõetud projekti kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing