Euroopa kardab intressitõsteid, aktsiad langevad

31. august 2006, 13:17

Investorid kardavad, et täna kogunev Euroopa Keskpank viitab enne aasta lõpu toimuvatele baasintressimäärade tõstetele ja on seetõttu alustanud päeva langusega.

Analüütikud usuvad pea üksmeelselt, et tänasel koosolekul pank baasintressimäära ei tõsta. Küll aga kardetakse, et panga president Jean-Claude Trichet annab vihjeid, et intresside tõus toimub 5. oktoobril toimuval koosviibimisel.
Euroopa Keskpank on tõstnud viimase kaheksa kuuga baasintressimäära 2 protsendilt 3 protsendini, et hoida nafta hinnatõusust pead tõstnud inflatsiooni raamides.

Kuna intressimäärade tõus võib alandada majanduskasvu tempot on täna eelistatumas seisus majandustsüklitega mitte koos liikuvad sektorid.

Euroopa börse laialt jälgiv Dow Jones Stoxx 600 indeks on taandunud 0,3%.

Ettevõtete poole pealt on seevastu hästi liikunud Air France (2,6%, 21,23 euroni). Lennuoperaatori majandusaasta esimese kvartali kasum tõusis tänu Aasia ja USA suunaliste lendude huvi kasvule ja kõrgemale piletihinnale 112 miljonilt 244 miljoni euroni.

L"Oreal on kosunud aga 3,9%, tasemeni 83,2 eurot. Maailma suurim kosmeetikatootja näitas esimesel poolaastal nii 22% käibe- kui kasumikasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing