Peipsi järv sai võrkudest puhtamaks

31. august 2006, 16:00

Peipsi võrkudest puhastamise aktsiooni käigus eemaldati järvest 504 kalapüügivõrku, mille kogupikkuseks võib hinnata ligikaudu 36 kilomeetrit.

Möödunud nädala esmaspäeval algas Keskkonnainspektsiooni algatusel Peipsi järve kalavõrkudest puhastamise aktsioon, mille eesmärk oli puhastada järv sinna triivima jäänud võrkudest. Eeskätt puudutas ettevõtmine Piirissaare ja Kallaste vahele jäävat kalade kudeala, teatas Keskkonnainspektsioon.

„Ettevõtmine oli planeeritud viiepäevasena, kuid ilm tegi oma korrektiivid,“ ütles Tartumaa osakonna juhataja Peeter Karja. „Nii eelmisel kui ka sel nädalal saime järvel olla kaks päeva, ülejäänud päevadel oli lainetus tragimiseks liiga tugev,“ selgitas Karja.

Peeter Karja hinnangul oli ettevõtmine sellest hoolimata tulemuslik. Kahel päeval, kui keskkonnakaitseinspektoritel olid abiks piirivalve, politsei ja mereinstituudi esindajad, eemaldati järvest 364 võrku. Ülejäänud kahel päeval võtsid inspektorid välja 140 võrku.
Kokku jõuti nelja päevaga puhastada ligikaudu 47 km2 suurune ala Kallastelt Kolkjani.

„Enamik väljavõetud võrkudest olid tugevasti keerdunud, mis tähendab, et õnneks ei muutunud need tapjavõrkudeks, mis jätkuvalt kala püüavad,“ selgitas Karja.

Veekogu risustanud võrkude puhul võis olla tegemist nii ebaseaduslikult püügile asetatud nakkevõrkudega kui ka tuule ja jääga püügikohast eemale liikunud võrkudega.

„Kuna praegune pilt näitab, et järv on suhteliselt risustatud, tuleks taolist aktisooni edaspidi korrata,“ arvas Karja.

Äsjalõppenud projekt sai teoks tänu Keskkonnainvesteeringute Keskuse finantseerimisele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing