Karin Jaani sai Eesti suursaadikuks Montenegros

04. september 2006, 16:02

Täna andis Eesti suursaadik Karin Jaani Montenegro presidendile Filip Vujanovicile üle oma volikirja, teatas välisministeerium.

Volikirja üleandmisele järgnenud tseremoonial räägiti Eesti ja Montenegro suhete tõhustamisest, aga ka Euroopa Liidu laienemisest ja globaalse julgeoleku küsimustest.

Suursaadik Karin Jaani sõnul toetab Eesti Euroopa Liidu edasist laienemist ning Lääne-Balkani riikide Euroopa perspektiivi. Jaani kinnitas, et Eesti toetab Montenegros läbiviidavaid reforme ning on valmis jagama ELi ja NATOga liitumise kogemusi.

Montenegro president Filip Vujanovici sõnul soovib Montenegro arendada Eestiga tihedat koostööd, seda ennekõike euro-atlandi integratsiooni vallas. President Vujanovic loodab tõhusamale koostööle ennekõike majanduse ja julgeoleku küsimustes.

Eesti sõlmis tänavu 13. juunil esimese riigina diplomaatilised suhted Montenegroga.

Karin Jaani sündis 27. augustil 1952. aastal Ahjal. 1980. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli romaani-germaani keele ja kirjanduse erialal. Diplomaatilisel tööl on Jaani olnud alates 1995. aastast, mil ta asus suursaadikuna EV Alalisse esindusse Euroopa Nõukogu juures. Aastatel 2001–2005 oli Jaani suursaadik Venemaal. Hetkel töötab Jaani välisministeeriumi 2. poliitikaosakonna peadirektorina.

Suursaadik resideerib Tallinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing