EPL: Rahvaliit tahaks metsaomanikele kinkida 20 miljonit krooni

04. september 2006, 07:39

Rahvaliidu poliitikud tahavad teha kingituse metsaomanikele, milleks tuleb neil leida liitlasi metsanoorendike maamaksust vabastamise ideele.

Rahandus- ja keskkonnaministeeriumi koostöös valminud eelnõu lubab metsakasvatajatel 2007. aastal mitte tasuda maksu neilt maatükkidelt, kus sirguvad kuni 20aastased puud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahvaliidule südamelähedase seaduseparanduse edasine käekäik on praegu prognoosimatu. 2005. aasta kevadel surus Villu Reiljan sama ettepanekut ka koalitsioonileppesse. Kuna tollastel võimukõnelustel ei leitud ühist keelt Reformierakonnaga, kirjutati sinna ebamääraselt sisse, et valitsusliit 'kaalub kuni 20aastaste noorendike maamaksust vabastamist'.

Äsja üles soojendatud maksuidee elluviimise korral jääks tuleval aastal Eesti metsaomanike taskusse alles 20 miljonit krooni ja samavõrra vähem laekuks raha omavalitsuste eelarvetesse.

Reformierakondlasest keskkonnakomisjoni esimehe Tõnis Kõivu sõnul tulebki nüüd hakata koalitsioonis kaaluma, kui mõistlik kavandatud maamaksuseaduse muudatus ikkagi on.

'Reformierakonnal on mitmeid vastuseta küsimusi – kas see maksusoodustus on kõige otstarbekam viis eesmärgi saavutamiseks?' ütles Kõiv. 'Metsanoorendikud tekivad siis, kui sinna on puid istutatud, millele eelneb vanade puude maharaiumine, mis omakorda on andnud omanikele lisavahendeid.' Lisaks saab metsa istutamiseks taotleda otsetoetusi erametsakeskusest

Eelnõu järgi ei maksta üksikisiku või erafirma omandis olevalt kaitse- või tulundusmetsa hulka kuuluvalt uuenenult metsamaalt esimese 20 aasta jooksul maamaksu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing