Taanis arreteeriti täna üheksa terrorirünnaku plaanis kahtlustavat

05. september 2006, 14:37

Täna arreteeriti Taanis üheksa inimest, keda kahtlustatakse terrorirünnaku planeerimises, vahendab Bloomberg.

Kahtlusalused peeti täna kinni Fyni saare keskuses Odenses. Kõik kinnipeetavad astuvad üles kinnisel kohtu eelistungil juba täna ning jäävad vahi alla.

Kahtlusalused võeti vahi alla pärast seda, kui politsei oli avastanud, et osadel kahtlusalustel oli aineid, mida kasutatakse lõhkekehade valmistamiseks.

'Tegemist on ühe tõsisema juhtumiga, mis on Taanis kunagi toimunud,' ütles Taani justiitsminister Lene Espersen teleülekandes.

Kõik vahi all olevad mehed on vanuses 18-33, tegemist ei ole taanlastega ega ka Taani päritolu isikutega. Samas ei ole teada, et kas vahistatud olid moslemid.
Taani politsei ei osanud täpsustada, kui kaugele olid vahistatud jõudnud terrorirünnaku ette valmistamisega. Samas ei tahetud riske võtta ning seetõttu vahistati need isikud.
Juhtumil ei ole otsest mõju Taani riigi turvalisuse ohule, mis on juba praegu kõrgendatud.

Mullu septembris avaldas Taani ajaleht Jyllandsposten koomiksi prohvet Muhamedist, kus seostati islamit terrorismiga. Moslemite seas vallandas see pahameelelaine. Solvunud muhameedlased kuulutasid Taani firmadele boikoti, mis Arlale, suurimale piirkonda eksportijale, tähendas iga päev ligi 20 miljonit Eesti krooni saamata tulu. Aprilli algul tulid meiereikontserni Arla tooted tagasi Saudi Araabia poelettidele - boikott Arla vastu on lõpeti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing