Lääne-Tallinna Keskhaigla langetas hooldusravi voodipäeva hinda 100 krooni võrra

Annika Matson 05. september 2006, 09:12

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatus langetas hooldusravi voodipäeva hinda 100 krooni võrra, teatas haigla.

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juhatus langetas alates 1. septembrist Nõmme hooldushaiglas hooldusravi voodipäeva hinda seniselt 350-lt kroonilt 250-le kroonile.

'Hooldusravi voodipäeva hinna langetamine 100 krooni võrra oli võimalik tänu Tallinna linna eelarvest eraldatud 1,2 mln kroonile, mis suunati Nõmme hooldushaiglale hooldusravivoodite käigushoidmiseks,' ütles LTKH juhatuse esimees Boris Kirt, kes lisas, et 250-kroonine voodipäeva hind on madalaim, millega haigla on seni suutnud hooldusravi teenust osutada.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluvas Nõmme hooldushaiglas (Lõuna 50) on täna avatud 20 voodikohta ühe-, kahe-, kolme- ja neljakohalistes palatites. 'Nõudlus hooldusraviteenuse järele on pidevalt kasvanud. Meie oleksime valmis avama kuni 30 lisa voodit teenuse osutamiseks, aga see eeldaks pikaajalist lepingut haigekassaga, mida haiglal praegu ei ole,' tõdes Kirt.

Kirdi sõnul on haigla püüdnud seni katta kõik hooldusraviga kaasnevad kulutused ise, kuid ilma lepinguta on ravivoodite käigushoidmine keeruline, mis avaldub ennekõike patsiendi jaoks liiga kõrges voodipäeva hinnas.

Nõmme hooldushaigla pakub oma patsientidele professionaalset hooldust (sh lamatiste ennetamine ja ravi), võimlemist patsiendi füüsiliseks aktiviseerimiseks ja dieetravi. Lisaks juhendatakse patsienti, kuidas oma haigusega ja sellest tulenevate probleemidega toime tulla ning soovi ja vajaduse korral nõustatakse ka lähedasi.

Haiglas on võimalik kasutada ratastooli ja teisi abivahendeid. Hooldushaiglat ümbritseb kena männimets, mis annab võimaluse jalutamiseks värskes õhus ja tagab patsientidele rahuliku miljöö.

AS Lääne-Tallinna Keskhaigla moodustati viis aastat tagasi (23.08.2001) Tallinna linnavolikogu otsusega nr.227. Vastava otsusega ühendati Meremeeste, Pelgulinna ja Nõmme haigla, Merimetsa nakkushaigla ning Väike-Õismäe polikliinik üheks Lääne-Tallinna Keskhaiglaks, keskusega Paldiski mnt 68.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing