Euroopa Parlament kiitis heaks ülemineku ühtsele liiklusmaksule, mis tuleb ka Eestis

05. september 2006, 17:25

Euroopa Parlament kiitis heaks raporti, kus toetatakse ettepanekut asendada auto registreerimismaksud Euroopa Liidus liiklusmaksudega.

Euroopa Parlament kiitis heaks raporti, kus toetatakse Euroopa Komisjoni ettepanekut asendada auto registreerimismaksud Euroopa Liidus kümne aasta jooksul ühtsetel alustel arvutatavate iga-aastaste liiklusmaksudega.
Maksu suurus sõltuks tekitatavast reostusastmest, kusjuures saadikud soovivad, et lisaks süsinikdioksiidile arvestataks ka muude saasteainetega ning auto kütusekuluga.
Euroopa Komisjoni ettepaneku eesmärgiks on lahendada probleem, mis on seotud maksusüsteemi erinevustega liikmesriikides.
Euroopa Liidus kehtiva 25 erineva sõiduautodega seotud maksusüsteemi tulemuseks on topeltmaksustamine, autode maksudest ärgitatud üle piiri viimine ja muud turumoonutused, mis takistavad siseturu nõuetekohast toimimist. Ka püüab Euroopa Komisjon soodustada Kyoto protokollist tulenevate keskkonnakohustuste täitmist - uue süsteemi alusel maksab keskkonnasõbralikuma auto omanik vähem makse.

Euroopa Parlamendi saadikud soovivad, et üleminekuperioodil rakendataks tagasimaksmise süsteemi, et säästa tarbijaid topeltmaksustamisest nii pea kui võimalik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing